Ahmedabad, Gujarat
GST No. 24CPHPP2872M1ZD
Call 07942655126 83% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
| Current Rating | 63 A |
| Brand | Navrang |
| Country of Origin | Made in India |
| voltage | 415v |
| ip | ip55 |
Additional Information:
View Complete details
Product Brochure
| Number of Poles | 4 Pole |
| Poles | 4 Pole |
| Rated Voltage | 415 V |
| Utilisation Category | AC 23B |
| Brand | Schneider |
| Phase | Three Phase |
| Country of Origin | Made in India |
| Current Rating | 315 A |
| Switch Control Type | Automatic |
| Rated Current(A) | 2000 A |
| Operation Mode | Manual |
View Complete details
Product Brochure
| Phase | Three Phase |
| Rated Current | 400 A |
| Automation Type | Fully Automatic |
| Panel Mounting | Floor Mount |
| Short Circuit Rating | 35 kA |
| Automation Grade | Automatic |
| Current Rating | Upto 2000 Amps |
| Rated Voltage | 415 V |
| Bus Bar | Aluminium |
| Material | CRCA |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
| Material | CRCA |
| Rated Voltage | 415 V |
| Rated Current | Upto 2000 Amps |
| Phase | Three Phase |
| Automation Grade | Automatic |
| Ip Rating | TP54 |
| Brand | NAVRANG |
View Complete details