Ahmedabad, Gujarat
GST No. 24CPHPP2872M1ZD
Call 07942655126 83% Response Rate
Send Enquiry
Product Brochure
| Current | 3200 A |
| Brand | Navrang Engineering |
| Operating Voltage | 24V AND 230V |
| Ambient Temperature | 55 |
| Usage/Application | Industrial |
| Power | AS PER RATING |
| Body Material | Mild Steel |
| IP Rating | IP 65 |
| Packaging Type | Box |
View Complete details
Product Brochure
| Power | AS PER REQUIREMENT |
| Operating Voltage | 24V AND 230V, 230 V or 415 V |
| Ambient Temperature | 50 |
| Output Power | AS PER REQUIREMENT |
| Usage/Application | Industrial |
| Brand | Navrang Engineering |
| Material | Mild Steel |
| Input Voltage | 220-440V |
| Frequency | 50/60 Hz |
View Complete details
Product Brochure
| Phase | Three phase |
| Rated Voltage | 220/240 V |
| Voltage Rating | 415 V |
| Rated Current | Upto 2000 Amps |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Power | As Per Reqirement |
| Brand | Navrang Engineering |
| Material | CR |
| IP Rating | IP 65 |
| Usage/Application | Industrial |
| Dimension | A s Per Requiement |
| Ambient Temperature | 50 Deg C |
| Frequency | 50/60 Hz |
View Complete details
Product Brochure
| Motor Power | 25 HP |
| Power | 500 kW |
| Phase | 3 Phase |
| Input Voltage | 220V AC OR 380 TO 440V AC |
| Drive Brand | Schneider |
| Enclosure Type | Floor Mounted |
| Control Mode | V/F Control |
| Output Power | 0.5 HP TO 600 HP |
| Brand | ABB,SCHNEIDER,DANFOSS,etc |
| Input Phase | Three Phase |
| Material | MS AND SS |
| Frequency | 50Hz OR 60 Hz |
| Color | RAL 7035 |
View Complete details
Product Brochure
| Phase | Three Phase |
| Output Power | 0.5 hp to 500hp |
| Rated Voltage | 440 V |
| Voltage Rating | 440 V |
| Rated Current | Upto 2000 Amps |
| Automation Grade | Automatic |
| Input Voltage | 230 vac to 415v ac |
| Brand | as per requiref |
| Input Phase | Three Phase |
| Material | CRCA |
View Complete details
Product Brochure
| Phase | Three Phase |
| Rated Voltage | 440 V |
| Voltage Rating | 440 V |
| Rated Current | Upto 2000 Amps |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Body Material | CRCA |
| Material | CRCA |
| Bus Bar | Aluminium |
| IP Rating | UPTO IP65 |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
| Phase | Three Phase |
| Voltage Rating | 415 V |
| Rated Current | Upto 2000 Amps |
| Automation Grade | Automatic |
| Material | CRCA |
| Bus Bar | Copper |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details