Ahmedabad, Gujarat
GST No. 24CPHPP2872M1ZD
Call 07942655126 83% Response Rate
Send Enquiry
Product Brochure
| Material | Steel |
| Application | Electronics/Electrical |
| IP Rating | IP66 |
| Mounting Type | Wall Mount |
| Features | Waterproof, Dust-Proof |
| Color | Light gray |
| Surface Finishing | Powder Coated |
View Complete details
Product Brochure
| Rated Current | 400A |
| Number of Ways | 12 Way |
| Phase | Three Phase (TPN) |
| Enclosure Material | Metal (CRCA/Mild Steel) |
| IP Rating | IP65 |
| Mounting Type | Floor Mounted |
| Application | Industrial |
| Components | Isolator/Changeover Switch, Metering (Volt/Ammeter), Busbar, RCBO/RCCB (Residual Current Device), Industrial Sockets, MCB (Miniature Circuit Breaker), MCCB (Moulded Case Circuit Breaker) |
| Enclosure Features | Double Door |
View Complete details
Product Brochure
| Current Rating | 400 A |
| Connection Type | 12 Way |
| Phase | Three Phase |
| Mounting Type | Floor Mount |
| Enclosure Material | CRCA Steel |
| Protection Rating | IP54 |
| Busbar Material | Aluminium |
| Material | Mild Steel |
| Rated Voltage | 415 V |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details