Ahmedabad, Gujarat
GST No. 24CPHPP2872M1ZD
Call 07942655126 83% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
| System Rating | 5 kW |
| Capacity | 5 kW |
| Phase | Single Phase |
| Input Feed | 1 In 1 Out |
| Busbar Rating | 63 A |
| Enclosure Material | Polycarbonate |
| Ingress Protection | IP40 |
| Metering | Without Meter |
| Protection Device | MCB |
| SPD Type | Type 1 |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details