Ahmedabad, Gujarat
GST No. 24CPHPP2872M1ZD
Call 07942655126 83% Response Rate
Send Enquiry
Product Brochure
| Power Rating | 100 HP |
| Starter Type | VFD |
| Rated Current | 630 A |
| Current Rating | 400 A |
| Control Type | Manual |
| Component Make | Schneider Electric |
| Rated Voltage | 415 V |
| Panel Type | Power Distribution Panel |
| Brand | Navrang Engineering |
| Mount Type | Wall Mounting / Floor mounting |
| Usage/Application | Power Distribution Panel |
| Protection Devices | MCCB (Moulded Case Circuit Breaker), MCB (Miniature Circuit Breaker), Single Phase Preventer, Overload Relay, ELCB / RCCB, SPD (Surge Protection Device) |
| Phase | Three Phase |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details