Ahmedabad, Gujarat
GST No. 24CPHPP2872M1ZD
Call 07942655126 83% Response Rate
Send Enquiry
Product Brochure
| Motor Power | 30 HP |
| Phase | 3 Phase |
| Input Voltage | 230V AC and 440V AC |
| Drive Brand | Delta |
| Enclosure Type | Floor Mounted |
| Output Power | 400w to 40 kw |
| Operating Voltage | 230VAC and 24VAC/DC |
| Ambient Temperature | 50 |
| Brand | Panasonic,Schneider,ABB,L&T,etc |
| Ingress Protection | IP55 |
| Application | Conveyor |
| Usage/Application | industrial |
| Communication | Ethernet |
| Power | 400w to 40 kw |
View Complete details
Product Brochure
| Panel Type | VFD Panel |
| Phase | Three Phase |
| Rated Current | 400A |
| Display Type | HMI/Touch Screen |
| Control Type | Semi-Automatic |
| Color | Customize (Rel 7035/7032) |
| Brand | Navrang Engineering |
| Power | 415V |
| Usage/Application | Industries and Machine Manufacturing Company |
View Complete details